"פרמיית היופי" – והקשר להצלחה בעסקים

במחקר שפורסם  ב2005 על ידי הפדרל רזרב בסנט לואיס נמצא, שאנשים יפים יותר זוכים לשכר גבוה ולקידום יותר מאשר אילו בעלי המראה הממוצע ומטה.

צמד הכלכלנים דניאל המרמש וג'ף בידל טוענים במחקר, שאנשים גבוהים,רזים ובעלי מראה מושך עשויים לזכות בתוספת שכר של 5% מה שנקרא "פרמיית יופי" בעוד שאחרים,שאינם "נראים טוב" מקבלים שכר הנמוך בכ 9%.

עוד מוסיפים החוקרים, כי לגברים גבוהים סיכוי גדול יותר להצליח בעסקים וכדוגמא דווחו על השוואה שבוצעה בקרב נערים בני 16 שמצאה שיש קשר בין גובהם לשכר שהם ירוויחו מאוחר יותר בחייהם הבוגרים,המחקר מראה, כי הגבוהים השתכרו 300  דולר נוספים לשנה על כל ס"מ נוסף בגובה.

בסקר שפורסם ב "Blink" ע"י מלקולם גלדוול נמצא שהגובה הממוצע בקרב המנכ"לים המופיעים ב-"Fortune" גבוה ב-7.5 ס"מ מהאמריקאי הממוצע.

אז מה עושים עם הנתונים הללו שהרי רובנו לא זכינו להראות כמו שון קונרי או קלינט איסטווד?

מה עוד,שתטענו ובצדק, שישנם מנהלים מצליחים מאוד בעסקים מבלי לענות לקריטריונים המעניקים אוטומטית פרמיית יופי.

ככל הנראה שאותם מצליחנים מפצים על הנתונים הטבעיים שלהם בדברים אחרים, נכון,צריך להיות מוכשר,נמרץ,יצירתי,חביב,נועז וכו' אבל זה לא מספיק כנראה,צריך לשדרג את הנתונים הטבעיים בלבוש והופעה.

אז הנה שלושה טיפים מרכזיים שיסייעו לכם בעסקים

  1. " לעולם לא תוכלו להיות לבושים יתר על המידה"- אוסקר ויילד
  2. "לעולם לא תוכלו להיות מחונכים יתר על המידה" – אוסקר ויילד "You can never be overdressed or overeducated."
  3. לעולם לא תהיה לבוש כמו שצריך ללא חיוך - You're Never Fully Dressed without a Smile – The Importance of Laughter

מכיוון שאני לא מתיימר להיות יועץ תדמית או יועץ אופנה,אני ממליץ לכל איש או אשת עסקים להתייעץ עם מומחה או להעזר בקוד לבוש של חברות עסקיות.

אגב, בשביל לחייך לא צריך אף יועץ.

 

חזרה לדף קודם
חזור לדף הבית